TĒMA: Pensijas

Kāda būs pensija pēc vairākiem gadiem

J
jautā:
08. aprīlī, 2021
Sintija Skuja

Cik lielai jābūt bruto algai, lai pensija būtu 600 eiro pēc nodokļu nomaksas? Strādāju no 1981. gada. Un turpinu strādāt. Pašlaik mans vecums ir 59 gadi ( 1961. gads, darba stāžs 38 gadi).

A
atbild:
12. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensijas apmēru nenosaka tikai no algas pēdējos gados, pensijas kapitāls tiek krāts visa darba mūža garumā. Saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām” pensijas aprēķinā ņem vērā pensijas kapitālu dažādos darba un tam pielīdzinātos periodos.  Tātad ņem vērā ne tikai algu un no tās veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas pēc 1996. gada, no kura turpmāk visas summas ir reģistrētas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, bet aprēķina arī sākumkapitālu personām, kurām apdrošināšanas stāžs ir pirms 1996. gada.

Aptuveno summu, kāda varētu būt pensija, kad pēc vairākiem gadiem jums būs uz to tiesības, varat apskatīties VSAA e-pakalpojumā Informācija par prognozējamo vecuma pensijas apmēru. Pirms pieslēdzaties e-pakalpojumam, jāizlasa informācija par to.