Kā pieteikties bezdarbnieka statusam attālināti

J
jautā:
12. martā, 2021
sigita

Labdien! Kā varu nosūtīt bezdarbnieka pieteikumu attālināti?

A
atbild:
15. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija par vairākām iespējām, kā iegūt bezdarbnieka statusu attālināti, secīgi izklāstīta Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) tīmekļa vietnē norādē, “Bezdarbnieka statusa iegūšana”.

Lai iegūtu bezdarbnieka statusu, persona:

  • var pieteikties, aizpildot iesniegumu NVA CV un vakanču portālā;
  • var pieteikties, izmantojot tiešsaistes formu “E-iesniegums iestādei”;
  • var pieteikties, atsūtot izvēlētajai NVA filiālei elektroniskajā pastā ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesnieguma veidlapu;
  • var pieteikties, atsūtot izvēlētajai NVA filiālei pa pastu vai ievietojot filiāles pastkastē aizpildītu un parakstītu iesnieguma veidlapu.

Informācijai ir pievienota iesnieguma veidlapa.

Soli pa solim paskaidrots, kā NVA CV un vakanču portālā pieteikties bezdarbnieka statusam un pabalstam.

Papildus izklāstītas bezdarbnieka tiesības un paskaidrotas vairākas situācijas ar bezdarbnieka statusa iegūšanu.

Turpat arī NVA norāde “Konsultācijas”: ja radušās neskaidrības par pieteikšanos bezdarbnieka statusam, papildu informāciju varat saņemt, zvanot uz NVA informatīvo bezmaksas tālruni 80200206 vai rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@nva.gov.lv.