TĒMA: Veselība

Āra nodarbību organizatoram ir jāņem vērā viss laikapstākļu kopums

J
jautā:
05. februārī, 2021
Māra

Vai ir noteikumi, kuri paredz pieļaujamo gaisa temperatūru āra fiziskajām aktivitātēm bērniem vecumā no 7 gadu vecuma?

A
atbild:
11. februārī, 2021

Vispārīgi jāievēro Ministru kabineta noteikumi Nr. 610 par higiēnas prasībām izglītības iestādēm. Noteikumu 6. pants paredz: bērni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi neapmeklē, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 °C, bet bērni vecumā no 13 gadiem – ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 °C. Taču tā ir uzskatāma par kritisko temperatūru, kad āra aktivitātes vai pat iziešana uz ilgāku laiku ārā nav pieļaujama. Āra nodarbību organizatoram (trenerim u. c.) ir jāņem vērā viss meteoroloģisko apstākļu kopums, no kā īpaši svarīgs bez gaisa temperatūras ir arī vēja stiprums, un jāizvērtē, kad āra nodarbības būtu jāpārtrauc. Tas pats būtībā jāievēro vecākiem, bet svarīgs ir arī bērna apģērbs, kam jābūt piemērotam attiecīgajiem laika apstākļiem. Tāpat vecākam ir jāņem vērā sava bērna individuālās īpatnības un veselības stāvoklis.