Lasīšanai: 1 minūte

Licences anulēšanas sekas

J
jautā:
06. janvārī, 2021
Jānis

Labdien! Ja īstermiņa ātro kredītu kompānijai ir anulēta licence, tad piešķirto aizdevumu var neapmaksāt? Datubāzē arī neuzrāda šo kompāniju un to, ka pie tās man ir aktīvs aizdevums.

A
atbild:
11. janvārī, 2021

Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8. panta 1.1. punktu kreditēšanas pakalpojumu patērētājam drīkst sniegt kapitālsabiedrība, kura saņēmusi speciālu atļauju (licenci) patērētāja kreditēšanas pakalpojuma sniegšanai (..).

Ja attiecīgajai kredītiestādei ir anulēta licence, tā nedrīkst izsniegt patērētājiem jaunus kredītus.

Attiecībā uz jau izsniegtajiem kredītiem puses turpina pildīt aizdevuma līgumā noteiktā saistības, t. i., jums ir jāturpina norēķināties ar aizdevēju par saņemtā aizdevuma atmaksu (saskaņā ar aizdevuma līguma nosacījumiem).