Labdien! Pēc mantojuma atstājēja nāves izrādījās, ka viņam bija nodokļu parādi, respektīvi, nebija nomaksātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un iekšzemē iekasētais pievienotās vērtības nodoklis. Turklāt nodokļu parādiem tika pievienota nokavējuma nauda. Vai man, pieņemot mantojumu, nāksies dzēst visus nodokļu parādus? Vai arī nodokļu parādi attiecināmi uz tīri personiskajām saistībām un tās nepariet uz mantinieku? Iepriekš pateicos par konsultāciju.
Saskaņā ar Civillikuma 705. pantu ar mantojuma iegūšanu uz mantinieku pāriet līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām arī visas viņa saistības, izņemot tīri personiskās. Nodokļu parādi nav “tīri personiska” saistība Civillikuma izpratnē, jo šajā gadījumā nav svarīgi, kura persona atdod parādu. Tātad, ja tiek pieņemts mantojums, tad tiek mantoti arī parādi.
Jāņem vērā, ka katrs mantinieks var veikt tūlītējas darbības, lai neradītu uzņemto parādsaistību pārkāpumus un novērstu nokavējuma procentu rašanos.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!