Ja izīrē sociālās palīdzības dzīvokli

J
jautā:
16. novembrī, 2020
Anna

Sveiki! Īrēju dzīvokli, un pēkšņi atklājās, ka sieviete, kas man uzdevās par dzīvokļa īpašnieci un izīrēja man šo dzīvokli, nemaz nav šī dzīvokļa īpašniece, bet dzīvoklis pieder domei. Sanāk, ka dome piešķīrusi dzīvokli viņai kā maznodrošinātajai. Ievākšanās dienā samaksāju drošības naudu, īri par pirmo un pēdējo mēnesi un katru mēnesi maksāju īri un komunālos maksājumus. Es vēlos uzzināt, kā man rīkoties šajā situācijā, jo visas īres saistības mums ir beigušās ne tajā skaistākajā veidā, tas ir, ar policiju, jo neļāva man savākt savas mantas. Precīzāk vēlos uzzināt, pie kā man vērsties, lai ziņotu par to, ka šī sieviete izīrē dzīvokli, kurš nav viņas īpašums, un skaidri un gaiši atklāja, ka nemaksā nodokļus, un tā rīkojas jau gadiem.

A
atbild:
20. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Jums ir jāvēršas konkrētā pašvaldībā, kurai šis dzīvoklis pieder. Ja tā ir Rīga, tad Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Dzīvokļi, kas piešķirti kā palīdzība maznodrošinātajiem, nav komerciāli izīrējami.

Kas attiecas uz nodokļu nomaksu, jums ir jāgriežas Valsts ieņēmumu dienestā.