TĒMA: Kultūra

Kā atgriezties Latvijā

J
jautā:
16. novembrī, 2020
Nadežda

Labdien! Interesē tāds jautājums: jau vairāk nekā 10 gadus dzīvoju un strādāju Anglijā. Bet gribētu atgriezties atpakaļ Latvijā. Vai ir iespējas pasniegt privātstundas angļu valodā bērniem? Un kas ir jādara, lai tas būtu iespējams?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Lai palīdzētu reemigrantiem atgriezties, 2018. gadā VARAM izveidoja piecu reģionālo reemigrācijas koordinatoru tīklu, nodrošinot vienu reģionālo koordinatoru katrā plānošanas reģionā. Koordinatori palīdz aizbraukušajiem atgriezties mājās, izzināt darba iespējas. Latvijas piecos reģionos izveidots koordinatoru tīkls.

Koordinatoru galvenais uzdevums ir sagatavot personalizētu informācijas piedāvājumu atbilstoši potenciālā reemigranta interesēm, kā arī palīdzēt atgriezties Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, iesaistīties vietējā sabiedrībā un darba tirgū. Kādu informāciju koordinators var piedāvāt? Par:

  • pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem,
  • uzņēmējdarbības un nodarbinātības iespējām,
  • dzīvesvietu piedāvājumiem,
  • citiem valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem.

Tā kā nezinu reģionu, kurā vēlaties atgriezties, ieteiktu sazināties ar konkrētā reģiona koordinatori. Vairāk informācijas šeit.

Arī LV portāla publikācijā “Noderīgi padomi, ja vēlies atgriezties Latvijā”, iespējams, varat gūt vajadzīgo informāciju.