Tante man ar testamentu novēl visu savu īpašumu. Kad ir vēlākais brīdis doties pie notāra? Jo šobrīd to nevaru izdarīt. Piemēram, vai varu pie notāra doties pēc pusgada, gada? Cik ilgi šis īpašums var būt bez īpašnieka? Citu mantinieku nav.
Atbilde uz šo jautājumu regulēta Civillikuma 693. pantā. Atkarībā no faktiskajiem apstākļiem tiek izšķirti trīs dažādi termiņi mantojuma pieņemšanai:
Ja testamentā nav noteikts termiņš mantojuma pieņemšanai, tad, nedodoties pie notāra, jūs teorētiski ierobežo tikai viena gada termiņš mantojuma pieņemšanai. Tāpēc nevajadzētu būt problēmām pieņemt mantojumu pēc pusgada. Ievērojot, ka testaments nerada pienākumu pieņemt mantojumu, jūs nevarēsiet mantojumu pieņemt pēc gada, jo šāda rīcība tiks uzskatīta par atteikšanos pieņemt mantojumu.
Laika posmā līdz mantojuma pieņemšanai ir jāseko līdzi, vai kāda trešā persona nav devusies pie notāra ar mantojuma iesniegumu, lai uzsāktu mantojuma lietu, tāpēc drošības pēc rekomendēju vismaz reizi divos mēnešos pārbaudīt, vai nav uzsākta mantojuma lieta un “Latvijas Vēstnesī” nav publicēts uzaicinājums pieņemt mantojumu trīs mēnešu laikā. Uzaicinājums, ja tādu publicēs, tiks izvietots sadaļā https://www.vestnesis.lv/oficialie-pazinojumi/mantojumu-zinas.
No juridiskā aspekta laikā līdz mantojuma lietas pabeigšanai nekustamais īpašums drīkst būt bez īpašnieka.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!