TĒMA: Nodokļi

Kā uzzināt, vai dzīvokļa izīrētājs maksā nodokļus

J
jautā:
12. oktobrī, 2020
Arta

Labdien! Kā es varu noskaidrot, vai dzīvokļa īpašnieks, kurš izīrē man dzīvokli, nomaksā nodokļus?

A
atbild:
19. oktobrī, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Ja ir zināms dzīvokļa izīrētāja vārds, uzvārds un personas kods, tad Valsts ieņēmumu dienesta publiskojamo datu bāzē var noskaidrot, vai šī persona ir reģistrējusi savu saimniecisko darbību VID.

Ja tomēr izrādās, ka nav, tad, visticamāk, nodokļi netiek maksāti, un aicinām par šo personu informēt VID (rakstot uz parkapumi@vid.gov.lv vai zvanot uz VID diennakts bezmaksas anonīmo uzticības tālruni 80009070). Attiecīgi VID principa “Konsultē vispirms” ietvaros uzrunās konkrēto personu un aicinās viņu reģistrēt saimniecisko darbību.

Ja dzīvokļa izīrētājs ir reģistrējis savu saimniecisko darbību, tad par nomaksātajiem nodokļiem par iepriekšējo gadu arī ir iespējams iegūt informāciju VID publiskojamo datu bāzē no pārskata “Nodokļu maksātāju (komersantu) taksācijas gadā samaksāto VID administrēto nodokļu kopsummas”.