TĒMA: Nodokļi

Vai darba ņēmējs paralēli var būt arī pašnodarbinātais

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Madara

Labdien! Kas mainās, ja esmu darba attiecībās, bet reģistrējos kā pašnodarbinātais ar mērķi brīvajā laikā konsultēt klientus savā specifikā? Ar darba devēju šajā ziņā viss ir kārtībā. Vai ir kādi ierobežojumi no likumiskā viedokļa? Konsultācijas nekustamo īpašumu jomā. Un vai pietiek ar pašnodarbinātā statusu šai specifikai?

A
atbild:
07. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājot algotu darbu, paralēli var nodarboties arī ar savu saimniecisko darbību.

Saimnieciskā darbība ir jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā. Jāizvēlas nodokļu režīms (nodoklis par ienākumiem no saimnieciskās darbības, kad jāmaksā arī pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai mikrouzņēmumu nodoklis, kas ietver gan ienākuma nodokli, gan sociālās iemaksas).

Atkarībā no tā, kāds nodokļu režīms izraudzīts, noteiktos termiņos jāiesniedz deklarācijas un jāmaksā nodokļi.

Informācija par nodokļiem, grāmatvedības organizēšanu un citiem saimnieciskās darbības jautājumiem saistībā ar nodokļiem ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē.