Lasīšanai: 1 minūte

Par atvaļinājuma pabalstu pedagogiem

J
jautā:
01. martā, 2013
Ilona

Vai pedagogiem 2013.gadā pienākas atvaļinājuma pabalsts? Lūdzu uzrādīt likumu.

A
atbild:
13. martā, 2013

Atvaļinājuma pabalstu pedagogiem bija tiesības saņemt 2011. un 2012.gadā. To noteica Izglītības likuma pārejas noteikumu 31.punkts: pedagogus materiāli stimulē un pabalstus viņiem izmaksā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu.

Ar 2013.gada 1.janvāri stājās spēkā grozījumi Izglītības likumā. Atbilstoši grozījumiem (pārejas noteikumu 34.punkts) 2013.gadā valsts un pašvaldību dibināto izglītības iestāžu pedagogiem saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu vienīgais uz pedagogiem attiecināmais pabalsta veids ir atlaišanas pabalsts.

Tātad 2013.gadā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu nepastāv norāde uz pedagogu tiesībām tikt materiāli stimulētiem un saņemt atvaļinājuma pabalstu.