Labdien! Esmu īpašniece dzīvoklim, kuru izīrēju pensionārei. Pirms divām nedēļām kundze nomira. Viņa dzīvoja viena pati, un līgums ar kundzi noslēgts uz gadu, līdz 2020. gada oktobrim. Miršanas dienā satiku kundzes dēlu, kurš pie viņas reti brauca, un samainījāmies tālr. nr. Vairāk par dēla vārdu un tālr. nr. neko nezinu. Dzīvokļa atslēgas man nav, un dēls jau 5 dienas neatbild uz maniem zvaniem un īsziņām. Gribētu no dēla saņemt atslēgas, tikt dzīvoklī un izvākt visas mantas, lai varētu sākt remontu un izīrēt dzīvokli jauniem īrniekiem. Taču ir liela problēma: es netieku savā īpašumā. Ko man darīt? Kā lai tieku dzīvoklī, un kā lai izvācu mantas bez uztraukuma, ka var uzrasties dēls un pateikt, ka nez kādas dārglietas pensionārei bijušas? Paldies!
Patvarīgi iekļūt izīrētajā dzīvoklī un pēc saviem ieskatiem rīkoties ar visu mantojumu, kas tajā atstāts, jūs nedrīkstat. Jums saistības ir jākārto ar mantiniekiem, ņemot vērā, ka mantojuma atstājējas dēls ir bijis dzīvoklī, viņš, visticamāk, vēlas būt mantinieks.
Jūs varat pārbaudīt, vai ir publicēta informācija par mantojuma atklāšanos. Ja mantojuma atklāšanās ir izsludināta, tad oficiālajā publikācijā norādītajā termiņā ir jāpiesakās mantojuma lietā kā kreditoram.
Ja mantojuma atklāšanās nav izsludināta, tad nav uzsākta arī mantojuma lieta, jūs kā kreditors varat uzsākt mantojuma lietu, vēršoties pie notāra ar mantošanas iesniegumu. Šādā gadījumā gan jārēķinās ar papildu izmaksām un risku, ka, iespējams, būs apgrūtināti pierādīt, ka mantojuma atstājēja ir atstājusi mantojumā mantu, kura varbūt ir glabāta dzīvoklī. Ja mantojumā ir atstāts, piemēram, bankas konts ar naudu vai nekustamais īpašums, tad no šādas mantas, visticamāk, var pilnībā nosegt kreditora prasījumus mantojuma lietā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!