TĒMA: Tieslietas

Diploma pielikumā dzimšanas datums ir jānorāda

J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Ieva

Vai augstākās izglītības dokumentā – diplomā – drīkst nenorādīt dzimšanas datumu, lai laikus izvairītos no diskriminācijas? Personas kods jau ir nomainīts pret jauno, kurš sākas ar 32.

A
atbild:
13. jūnijā, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Ziņas par kvalifikācijas ieguvēju, arī dzimšanas datums (diena, mēnesis, gads), tiek iekļauts nevis diplomā, bet diploma pielikumā. Diploma pielikuma saturu nosaka Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) un Augstākās izglītības Eiropas centra (European Centre for Higher Education, CEPES) vadlīnijas. Vadlīnijas izstrādātas atbilstoši Eiropas reģiona konvencijai par to kvalifikāciju atzīšanu, kas saistītas ar augstāko izglītību. Latvijā izsniedzamo augstākās izglītības diplomu pielikumā norādāmās ziņas atbilstoši iepriekš minētajām vadlīnijām noteiktas Ministru kabineta 16.04.2013. noteikumu Nr. 202 “Kārtība, kādā izsniedz valsts atzītus augstāko izglītību apliecinošus dokumentus” 7. pielikumā. Līdz ar to atbilstoši pašreizējam normatīvajam regulējumam diploma pielikumā dzimšanas datums ir jānorāda.