Lasīšanai: 1 minūte

Dzērves ezers pieder privātpersonai

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Niks

Mans ir jautājums par Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Dzērves ezeru. Vai šis ezers skaitās publiski pieejams, vai arī tas pieder privātīpašniekam? Publisko ezeru sarakstā šādu informāciju nevaru atrast, bet ezers skaitās īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Vai es brīvi drīkstu makšķerēt, vai man jāmeklē īpašnieks un jāprasa atļauja?

A
atbild:
09. jūnijā, 2020

Dzērves ezers Alūksnes novada Veclaicenes pagastā pieder privātpersonai (kadastra informācija), un tas atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Zvejas tiesības* pieder Dzērves ezera īpašniekam: viņš var aizliegt citiem zvejot Dzērves ezerā, ciktāl Zvejniecības likums un citi attiecīgie normatīvie akti nenosaka citādi.

Lai makšķerētu Dzērves ezerā, papildus citiem makšķerēšanas nosacījumiem ir nepieciešama ezera īpašnieka atļauja.

*Civillikuma 1113. pants