Vai var vērst piedziņu uz dīkstāves pabalstu

J
jautā:
01. aprīlī, 2020
Dmitrijs

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var noņemt naudu no dīkstāves pabalsta, kas šajās dienās ir ļoti aktuāls mūsu valstī? Vai arī to vērtē katrs tiesu izpildītājs individuāli? Paldies!

A
atbild:
10. aprīlī, 2020

Labdien! Informējam, ka dīkstāves pabalsts tiks izmaksāti darbiniekam, kas tiek nodarbināts nozarē, kurā sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes ieskatā šie pabalsti ir pielīdzināmi darba samaksai, jo tie tiek aprēķināti no darbiniekam aprēķinātās darba algas apmēra. Šie pabalsti nav ietverti  Valsts sociālo pabalstu likumā, tādējādi tie nav uzskatāmi par valsts sociālajiem pabalstiem, uz kuriem nevar vērst piedziņu. Tāpat šie pabalsti nav uzskatāmi par naudas līdzekļiem, kas pienākas no trešajām personām.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes ieskatā, lai vērstu piedziņu uz dīkstāves pabalstiem, zvērinātiem tiesu izpildītājiem jādod rīkojums Valsts ieņēmumu dienestam, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 594. pantu.