Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Attaisnotos izdevumus var deklarēt par laulāto

J
jautā:
02. martā, 2020
Irina

Labdien! Vai es varu VID gada deklarācijā par 2019. gadu iesniegt attaisnotos izdevumus par savu vīru, ja laulība tika reģistrēta tikai šogad, 2020. gadā?

A
atbild:
26. martā, 2020

Deklarācija tiek sniegta par pagājušo gadu, līdz ar to tiek ņemtas vērā civiltiesiskās attiecības, kuras pastāvēja 2019. gadā. Ja tobrīd laulība nebija noslēgta, tad atgūt attaisnotos izdevumus par personu, ar kuru nav noslēgta oficiāla laulība, nevar.