Lasīšanai: 1 minūte

Vecāku pabalstu ar nodokli neapliek

J
jautā:
01. martā, 2020
Inga

Labdien! Esmu grūtniece. Strādāju vietā, kur darba devējs maksā sociālo nodokli, bet man pašai jāmaksā ienākuma nodoklis. Vai man vajadzēs turpināt maksāt ienākuma nodokli no vecāku pabalsta, vai to automātiski aprēķina VSAA? Paldies!

A
atbild:
06. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ir darba līgums, darba devējs no darbiniekam noteiktās bruto algas ietur un pārskaita valsts budžetā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Vecāku pabalsts nav ar nodokļiem apliekams ienākums. Tātad – kādu summu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās, tādu arī izmaksās.