Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma sadale, šķirot laulību

J
jautā:
10. februārī, 2020
Liene

Labdien! Tiek plānota laulības šķiršana, ir nepilngadīgs bērns, dzīvojam visi vīra vecāku dzīvoklī, pašai man ir tikai bērns un darbs. Vai ir iespējams, ka bērns paliks pie tēva, ja man nav dzīvesvietas, uz kuru ar viņu pārvākties, un no kā tas atkarīgs? Paldies!

A
atbild:
05. martā, 2020
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Ja šķirsieties pie zvērināta notāra, jums abiem būs obligāti jānoslēdz rakstveida vienošanās par kopīgā nepilngadīgā bērna aizgādību, saskarsmes tiesībām un bērna uzturlīdzekļiem. Šajā līgumā tad arī visus šos jautājumus noregulēsiet. Līdz ar to viss ir atkarīgs no tā, kāda vienošanās tiks panākta ar bērna tēvu, vai viņš būs gatavs uzņemties bērna ikdienas aprūpi. Zvērināts notārs palīdzēs jums šajā procesā. Taču, ja vienošanās nav iespējama, tad visus ar šķiršanos saistītos jautājumus izlems tiesa.