Lasīšanai: 1 minūte

Kā nomainīt personu, kurai tiek izmaksāts valsts sociālais pabalsts vecākiem

J
jautā:
11. janvārī, 2020
Marika

Labdien! Šobrīd bērna kopšanas pabalsts tiek skaitīts uz tēva kontu, bet abi esam nolēmuši, ka tomēr vēlamies, lai nauda nāk uz manu kontu. Vai ir iespējams to nomainīt elektroniski, vai tomēr ir jāiet uz VSAA nodaļu? (Neesam precējušies, bērns ir tēva uzvārdā.)

A
atbild:
17. janvārī, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Agnese Audere, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

VSAA pabalstus ieskaita tās personas kontā, kurai pabalsts ir piešķirts. Ja turpmāk pabalstu vēlas saņemt mamma, tad tētim būtu jāatsakās no pabalsta un mammai jāpieprasa pabalsts.

Iesniegumu par atteikšanos no pakalpojuma elektroniski var iesniegt, izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Iesniegums iestādei vai, ja ir drošs elektroniskais paraksts, nosūtot uz e-pastu edoc@vsaa.gov.lv.

Vecāks, kurš pieprasīs pakalpojumu, iesniegumu var iesniegt, izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu E-iesniegums VSAA pakalpojumiem, no iesniegumu saraksta izvēloties vajadzīgo iesnieguma formu.