E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18982
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Deklarēties var adresē, kas iekļauta Valsts adrešu reģistrā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. janvārī, 2020
Vineta

Nopirku īpašumu, zemes domājamo daļu (ir zemesgrāmata), nokārtoju arī būvatļauju un uzsāku dzīvojamās mājas būvniecību. Gribēju šajā īpašumā deklarēties. Bet nevaru, jo sistēma šādu adresi neatrod. Ko darīt?

A
atbild:
07. janvārī, 2020
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Personu datu apstrādes departaments

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) savas kompetences ietvaros informē, ka atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. panta pirmajā daļā noteiktajam dzīvesvieta ir jebkura personas brīvi izraudzīta ar nekustamo īpašumu saistīta vieta (ar adresi), kurā persona labprātīgi apmetusies ar tieši vai klusējot izteiktu nodomu tur dzīvot, kurā dzīvot tai ir tiesisks pamats un kuru šī persona atzīst par vietu, kur tā sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 20. oktobra noteikumu Nr. 1194 “Noteikumi par dzīvesvietas deklarācijas veidlapu, deklarācijā sniegto ziņu pārbaudes kārtību un dzīvesvietas elektroniskās deklarēšanas kārtību” 4. punktu pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestāde vai PMLP pārbauda, vai ziņas par deklarējamo personu ir iekļautas Iedzīvotāju reģistrā un vai deklarējamās dzīvesvietas adrese ir iekļauta Valsts adrešu reģistrā. Tādējādi, iesniedzot dzīvesvietas deklarācijas iesniegumu klātienē (pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē vai ārzemniekam PMLP) vai elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana”, dzīvesvietas deklarēšanas iestādei ir jāpārbauda, vai ziņas par deklarējamo adresi ir iekļautas Valsts adrešu reģistrā. Adresē, kas nav iekļauta Valsts adrešu reģistrā, deklarēt dzīvesvietu nav iespējams.

Pārbaudīt to, vai adrese ir reģistrēta Valsts adrešu reģistrā, iespējams portālā www.kadastrs.lv. Ja adrese nav reģistrēta Valsts adrešu reģistrā, ēkas vai telpu grupas īpašniekam jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā (pilsētu un novadu domes vai pašvaldību kompetentās institūcijās) ar lūgumu piešķirt adresi. Adresācijas sistēmas pamatprincipus, kā arī adrešu piešķiršanas un Valsts adrešu reģistra, arī adrešu klasifikatora, uzturēšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2015. gada 8. decembra noteikumi Nr. 698 “Adresācijas noteikumi”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 121 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU