Lasīšanai: 1 minūte

Noilgums komercdarījumos

J
jautā:
18. decembrī, 2019
Janis

Labdien! Nejauši uzzināju, ka 31.07.2018. nodota lieta parāda piedzinējiem. Sazinājos ar piedzinējiem, viņi pateica, ka esmu parādā “Latvijas gāzei”. Autorizējos www.lg.lv mājaslapā caur internetbanku, un tur ir rēķins par periodu 01.04.2008.–14.01.2009. un izrakstīšanas datums: 18.03.2009. Dzīvoklis, kurš bija minēts līgumā ar LG, tika atņemts ar tiesas lēmumu un pamests 2009. janvārī. Diemžēl pieņemšanas un nodošanas akts ar tiesas izpildītāju netika sastādīts. Vai gadījumā nav iestājies parāda piedziņas noilgums?

A
atbild:
02. janvārī, 2020

Komerclikuma 406. pants nosaka: no komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš.

Parādniekam izteikts atgādinājums (piemēram, ierakstītā pasta sūtījumā) pārtrauc noilgumu.