Invaliditātes apliecību izsniedz VDEĀVK

J
jautā:
14. novembrī, 2019
ANNA POPOVICA

Kā es varu dabūt jaunu invaliditātes apliecību? Pašreizējā apliecība ir derīga līdz 21.12.2019., 2. grupas invaliditāte (beztermiņa) tika piešķirta 21.12.2009.

A
atbild:
25. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invaliditātes apliecību, ja iepriekšējai beidzies termiņš, – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai invaliditātes apliecību saņemtu atkārtoti, personai vai tās likumiskajam pārstāvim VDEĀVK jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu, Jūsu gadījumā jānorāda, ka beidzies pašreizējās apliecības termiņš.

Lai saņemtu atkārtotu invaliditātes apliecību, nepieciešams:

  1. iesniegums;
  2. personu apliecinošs dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti (pase vai personas apliecība);
  3. 3 x 4 cm fotogrāfija, ja persona pati nevar ierasties.

Ja invaliditātes apliecību saņem personas likumiskais pārstāvis, tas uzrāda:

  1. pilnvaru;
  2. personu apliecinošu dokumentu (pasi vai identifikācijas karti).

Rīgā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija atrodas Ventspils ielā 53.

VDEĀVK nodaļas ir arī vairākās citās pilsētās – Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā.

Invaliditātes apliecības atkārtotai izsniegšanai iesniegumu var uzrakstīt arī portalā www.latvija.lv, proti, ir pieejams e-pakalpojums: “Atkārtota invalīda apliecības izsniegšana”.

VDEĀVK informatīvais bezmaksas tālrunis 80205009.