Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma izdevumu atlīdzināšana

J
jautā:
01. oktobrī, 2019
Māris

Ja valsts iestādes ierēdnis vai darbinieks tiek nosūtīts komandējumā, kura dienaskārtība ir paredzēta, piemēram, 10 h, kas ir vairāk nekā 8 h darba laiks, vai par pārējām stundām ir jāmaksā kā par virsstundām?

A
atbild:
04. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, par komandējumā pavadīto laiku, veicot darba pienākumus, darbiniekam tiek izmaksāta dienasnauda un tiek kompensēti citi izdevumi (ja tādi ir) atbilstoši Ministru kabineta noteikumu “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 8. punktam.

Kā arī atbilstoši noteikumu 19. punktam komandējuma laikā darbiniekam tiek saglabāta darbavieta (amats) un darba samaksa (atalgojums).