Cik liela būs pašvaldības piemaksa Rīgas pirmsskolas skolotājām

J
jautā:
19. septembrī, 2019
Inga

Cik liela būs pašvaldības piemaksa Rīgas pirmsskolas skolotājām no 2019. gada 1. septembra?

A
atbild:
30. septembrī, 2019
Rīgas dome
Izglītības, kultūras un sporta departaments

Pamatojoties uz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 2019. gada 27. maija iekšējiem noteikumiem Nr. 11 “Izglītības iestāžu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, darbinieku amatu vienību skaita un darba samaksas noteikšanas kārtība”,  no 2019. gada 1. maija tika paaugstināts atalgojums ārstniecības personālam (ārstam par 258 eiro, medicīnas māsai – 101 eiro (speciālās pirmsskolas izglītības iestādēs) un medicīnas māsai – 40 eiro (pirmsskolas izglītības iestādēs)), savukārt no 2019. gada 1. septembra paaugstināts atalgojums pārējam saimnieciskajam personālam pirmsskolas izglītības iestādēs (šefpavāram par 50 eiro, pavāram – 40 eiro, skolotāja palīgam – 40 eiro, saimniecības vadītājam – 25 eiro un lietvedim – 25 eiro).

Atalgojuma palielinājumu pirmsskolas pedagogiem no 2019. gada 1. septembra Rīgas pašvaldība nav paredzējusi. No šā gada 1. septembra vispārējās izglītības, pirmsskolas izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu zemākā mēnešalga tiek palielināta no 710 eiro līdz 750 eiro par likmi jeb 30 stundu darba nedēļu – to paredz 2019. gada 18. jūnijā valdībā apstiprinātie grozījumi Pedagogu darba samaksas noteikumos. Rīgas pašvaldība pirmsskolas pedagogiem jau patlaban nodrošina lielāku atalgojumu par normatīvajos aktos noteikto minimālo atalgojumu.