E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18054
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Nomu maksā proporcionāli dzīvoklim piekrītošajām zemes domājamām daļām

J
jautā:
16. septembrī, 2019
Irina

Labdien! Daudzdzīvokļu māja atrodas uz pašvaldībai piederošās zemes, par kuru ik gadu tiek maksāta nomas maksa: tās lielums ir atkarīgs no dzīvokļa platības. Turklāt ir noslēgts nomas līgums par zemi apkārt mājai, par kuru arī tiek iekasēta nomas maksa. Vai arī šī nomas maksa katram dzīvoklim ir atkarīga no tā platības, respektīvi, vienistabas dzīvoklim tā ir, piemēram, 30 m2 x 0,40, bet trīsistabu dzīvoklim jau 60 m2 x 0,40? Kurš likuma pants to nosaka?

A
atbild:
24. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likums nosaka dzīvokļa īpašniekam pienākumu maksāt nomas maksu par zemes lietošanu, ja dzīvojamā māja atrodas uz citai personai piederošas zemes.

Par dzīvojamai mājai piesaistīto zemi nomas maksu katrs dzīvokļa īpašnieks maksā proporcionāli dzīvoklim piekrītošajām domājamām daļām no daudzdzīvokļu mājai piesaistītā zemesgabala. Jo lielāks dzīvoklis, jo lielāka zemes nomas maksa jāmaksā.

Civillikuma 1071. pants nosaka: uz kopējo lietu gulošās nastas, apgrūtinājumi un lietas uzturēšanai vajadzīgie izdevumi jānes kopīpašniekiem samērīgi ar viņu daļām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU