Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvokļa īpašniekam ir tik balsu, cik dzīvokļu īpašumu viņam pieder

J
jautā:
02. augustā, 2019
valdis grinbergs

Daudzdzīvokļu mājā ir 72 dzīvokļi. 68 dzīvokļi ir privatizēti, 4 dzīvokļi pieder pašvaldībai. Vai kopsapulces balsojumos pašvaldībai ir 1 balss vai 4 balsis?

A
atbild:
29. augustā, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dzīvokļa īpašuma likuma 17. pantā cita starpā ir noteikts:

1) pieņemot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, katram dzīvokļa īpašniekam ir tik balsu, cik dzīvokļu īpašumu viņam pieder;

2) ja vienam dzīvokļu īpašniekam pieder vairāk nekā puse no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļiem, balsojot viņam ir 50% balsu no visām dzīvokļu īpašnieku balsīm.

Tātad, kā izriet no iepriekš minētā likuma, pašvaldībai balsošanā ir četras balsis.