Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz atvaļinājumu vasarā

J
jautā:
07. jūnijā, 2019
Ieva

Manam bērnam ir 3 gadi un 2 mēneši. Likumā teikts, ka darba devējam ir pienākums man piešķirt atvaļinājumu tad, kad es to prasu, arī vasarā, ja man ir bērns līdz 3 gadu vecumam. Tas ir domāts, 3 gadus ieskaitot?

Vai es vēl varu pieprasīt šovasar atvaļinājumu tad, kad vēlos?

A
atbild:
14. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta piektajā daļā ir dots to darbinieku uzskaitījums, kam ir prioritāras tiesības uz atvaļinājuma piešķiršanu vasarā. Vecāki, kuri audzina bērnu līdz triju gadu vecumam, ir tiesīgi prasīt atvaļinājumu piešķirt vasarā.

Piemērojot šo likuma normu, bērna vecums ir attiecināms uz visu 3 gadu periodu. Tādējādi, ja bērnam ir 3 gadi un 2 mēneši, vecāki ir tiesīgi prasīt atvaļinājumu piešķirt vasarā, pamatojoties uz attiecīgo likuma pantu.