Lasīšanai: 1 minūte

Nosacījumi skolēnu darba periodu ieskaitīšanai stāžā līdz 1991. gadam

J
jautā:
07. jūnijā, 2019
Ieva

Vai darba stāžā varētu ieskaitīt vasaras mēnešus, kurus 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā kā skolēni strādājām Lubānas MRS? Kopumā vismaz 4–5 vasaras.

A
atbild:
18. jūnijā, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Darba periodi iestādēs, organizācijās un uzņēmumos līdz 1990. gada 31. decembrim pielīdzināmi apdrošināšanas stāžam, ja tie ir pierādīti ar dokumentiem (darba grāmatiņu, darba līgumu un dokumentiem par tā izpildi, kuros ir norāde par attiecīgā darba perioda pabeigšanu, arhīva izziņu, darba devēja izziņu, tiesas spriedumu), ievērojot darba tiesisko attiecību nodibināšanas brīdī spēkā esošajos normatīvajos aktos noteikto darba attiecību nodibināšanas minimālo vecumu, kas līdz 1972. gada 30. septembrim bija 14 gadi, savukārt no 1972. gada 1. oktobra līdz 1990. gada 31. decembrim –15 gadi.

Darba periodi iestādēs, organizācijās un uzņēmumos, kad persona ir strādājusi, nesasniedzot darba attiecību nodibināšanas minimālo vecumu, neveido apdrošināšanas stāžu.