Lasīšanai: 1 minūte

Kā nomainīt uzvārdu E-veselības sistēmā

J
jautā:
05. jūnijā, 2019
Ilze

Labdien! Mainīts uzvārds, līdz ar to arī personu apliecinošie dokumenti, uz kuru pamata veiktas nepieciešamās izmaiņas dažādās valsts un pašvaldību iestādēs, bankās u. c., vienīgā vieta, kur līdz šim brīdim nav izdevies nomainīt nepieciešamos personas datus, ir E-veselība. Lūdzu man paskaidrot – kā to izdarīt nekavējoties, līdz ko persona mainījusi uzvārdu?

A
atbild:
10. jūnijā, 2019

Datu apmaiņa starp E-veselību un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāzi par Latvijas iedzīvotāju statusu šobrīd notiek reizi mēnesī, līdz ar to aktuālā informācija par personas datiem E-veselības portālā automātiski tiks atjaunota nākamās datu apmaiņas laikā. Ja šajā laika periodā persona vēlas iegādāties e-recepšu medikamentus, aptiekā jāuzrāda jaunais personu apliecinošais dokuments (pase vai ID karte) un uzvārda maiņu apliecinošs dokuments.