Labdien! Es ar bērnu biju nokļuvusi slimnīcā, infekcijas slimību nodaļā. Jutos šokēta, jo palātā nebija karstā ūdens un divas dienas netika veikta mitrā tīrīšana (jo bija maija brīvdienas). Lai es varētu nomazgāt bērnu, man viņu vajadzēja nest uz dušu caur aukstu gaiteni. Vai neviens likums neregulē infekcijas nodaļas obligāto kopšanu? Paldies!
Latvijā ir spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 104 „Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē”. Noteikumi paredz katras ārstniecības iestādes pienākumu izstrādāt higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu, kurā cita starpā jānosaka arī telpu dalījums tīrības zonās, telpu tīrīšanas biežums un secība, mazgāšanai un dezinfekcijai lietojamie līdzekļi, tīrīšanas piederumu marķēšana, glabāšana un mazgāšana (noteikumu 6.1. punkts).
Par infekcijas slimību izcelšanās un izplatības ierobežošanu ārstniecības iestādē ir atbildīgs ārstniecības iestādes vadītājs. Tāpēc, kā LV portālam norādīja Veselības inspekcija, jebkuru problēmu gadījumā, kas radušās ārstniecības procesa laikā, vispirms vērsties pie ārstniecības iestādes vadības, kas visoperatīvāk var reaģēt uz situāciju un to nekavējoties labot.
Vienlaikus noteikumu 9. punkts paredz, ka Veselības inspekcija izstrādā ārstniecības iestāžu higiēniskā un pretepidēmiskā režīma paraugplānu. Tas ir pieejams inspekcijas mājaslapas sadaļā “Veselības aprūpe” > “Veselības aprūpes iestāžu kontrole” > “Informācija ārstniecības iestādēm par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna izstrādi”. Veselības inspekcijas paraugplāna 7.–14. lappusē izklāstīti ieteikumi telpu dalījumam tīrības zonās un telpu uzkopšanas pamatprincipi, kas paredz, ka pacientu palāta jāuzkopj vismaz reizi dienā. Jāuzsver, ka paraugplānam ir ieteikuma raksturs.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!