TĒMA: Finanses

Skaidras naudas izmaksas apstiprināšana, iepērkoties veikalā

J
jautā:
18. maijā, 2019
Sandra

Vai veikalā naudas izņemšanas vietā man ir jāparaksta izdrukas čeks, ja man ir nokārtots “Smart I MasterCard” e-paraksts?

A
atbild:
31. maijā, 2019
Luminor
Normunds Rudzītis, pārdošanas vadītājs Latvijā

Ir lielveikali, kur iespējams veikt skaidras naudas izmaksu kopā ar pirkumu. Ja klients vēlas to izdarīt, tad nepieciešams brīdī, kad norēķinās ar karti, par to informēt pārdevēju un nosaukt summu, ko vēlas izņemt. Pēc darījuma apstiprināšanas tiek izsniegts čeks, kur atsevišķi norādīta pirkuma summa un izņemtā nauda.

Skaidras naudas izmaksas darījumi vienmēr ir jāapstiprina ar PIN kodu. Šāda veida darījumu nekādi neietekmē tas, vai klientam ir “Smart-ID” vai e-paraksts. Parasti nav iespējams veikt apstiprināšanu ar parakstu arī situācijās, kad tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams nolasīt karti vai PIN kodu. Ja kādā izņēmuma situācijā darījums tomēr notiek bez PIN koda ievades, noteikti būs nepieciešams fizisks paraksts darījuma apstiprināšanai.

Informāciju par skaidras naudas izmaksu varat iegūt arī vietnē http://www.naudasizmaksa.lv/index.php/lv/ka-iznemt.