E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16999
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Tiesu izpildītājam nav jābrīdina parādnieks par konta bloķēšanu

J
jautā:
14. maijā, 2019
Daila

Labdien! Vai zvērināts tiesu izpildītājs var apķīlāt parādnieka kontu (neļaujot parādniekam veikt jebkādas darbības ar savu kontu), iepriekš par to nebrīdinot parādnieku? Un vai ir tāds likums, ja parādniekam nav ienākumu, viņam vismaz reizi 3 mēnešos jāmaksā 50 euro zvērinātam tiesu izpildītājam?

A
atbild:
24. maijā, 2019

Tiesu izpildītājam nav speciāli jābrīdina parādnieks par to, ka tiks bloķēts viņa konts. To neparedz Civilprocesa likums. Konta bloķēšana ir piespiedu izpildes process.

Tiesu izpildītājs apķīlā bankas kontus saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1 panta normām:

  1. Vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs sagatavo un nosūta kredītiestādei vai citam maksājumu pakalpojumu sniedzējam rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu rīkojumā norādītajā apmērā. Rīkojumu saskaņā ar kontu reģistra ziņām par parādnieka atvērtajiem kontiem nosūta attiecīgajai kredītiestādei vai maksājumu pakalpojumu sniedzējam.
  2. Panta pirmajā daļā minētajā rīkojumā tiesu izpildītājs attiecībā uz parādnieku – fizisko personu – vienai no kredītiestādēm vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem norāda šā likuma 1. pielikuma 3. punktā noteikto ierobežojumu. (430 eiro)

Kamēr Jūsu konts ir apķīlāts (bloķēts), Jūs varat ar pasi vai personas apliecību vērsties jebkurā bankas filiālē, kurā Jums ir atvērts konts, un izņemt līdz 430 eiro mēneša ietvaros.

Attiecībā uz Jūsu norādīto: “Vai ir tāds likums, ja parādniekam nav ienākumu, viņam vismaz reizi 3 mēnešos jāmaksā 50 euro zvērinātam tiesu izpildītājam”, varam informēt, ka šāds normatīvais regulējums nepastāv.

Parādnieka pienākumi ir noteikti Civilprocesa likuma 552. pantā:

  1. Parādnieks pēc uzaicinājuma ierodas pie tiesu izpildītāja un sniedz paskaidrojumus par savu mantisko stāvokli un darbavietu, vienlaikus informējot par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu (596. pants).
  2. Parādnieks paziņo tiesu izpildītājam par darbavietas vai deklarētās dzīvesvietas, deklarācijā norādītās papildu adreses vai dzīvesvietas maiņu nolēmuma izpildes laikā, kā arī par papildu ienākumu avotiem.
  3. Ja parādnieks pēc uzaicinājuma neierodas pie tiesu izpildītāja, atsakās dot paskaidrojumus vai nesniedz likumā noteiktās ziņas, tiesu izpildītājs var vērsties tiesā, lai tā izlemtu jautājumu par šīs personas atbildību. Tiesa var pieņemt lēmumu par parādnieka atvešanu piespiedu kārtā, kā arī uzlikt viņam naudas sodu: fiziskajai personai līdz 80 euro, bet amatpersonai – līdz 360 euro. Par tiesas lēmumu var iesniegt blakus sūdzību.
  4. Ja tiek konstatēts, ka parādnieks sniedzis nepatiesas ziņas, tiesu izpildītājs nosūta iesniegumu prokuroram.
Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 139 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU