TĒMA: Vide

Ja dārziņu kooperatīvā kaimiņos tur cūkas

J
jautā:
03. maijā, 2019
Solvita

Dārziņu kooperatīvā, kas atrodas ārpus pilsētas teritorijas, kaimiņi tur pīles, vistas un cūku. Vasarās karstā laikā jāsamierinās ar smakām un mušām, kas pirms tam netika novērotas. Pašvaldībā nav nekādu noteikumu, kas ierobežo šādu mājputnu un mājdzīvnieku turēšanu piemājas dārzā. Vēlos noskaidrot, vai nav nekādu likumu, kas ierobežo šādu mājputnu un mājdzīvnieku turēšanu vai vismaz prasa to saskaņošanu ar apkārtējiem kaimiņiem.

A
atbild:
13. maijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Ja pašvaldība saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 43. panta pirmās daļas 10. punktu nav izdevusi attiecīgus saistošos noteikumus, tad iespējama dzīvnieku labturības pārkāpuma gadījumā ir jāvēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā (dienesta uzticības tālrunis 67027402). Lai dienesta inspektors varētu sniegt palīdzību, būs nepieciešams norādīt savus kontaktus, kā arī precīzu adresi, kur tiek turēti dzīvnieki.