Lasīšanai: 1 minūte

Prakses apmaksa

J
jautā:
15. aprīlī, 2019
Skaidrīte

Labdien! Vai uzņēmumiem jāmaksā praktikantiem? Vai likumīgi pastāv neapmaksātas prakses, kur praktikants (ne mācību ietvaros) iet uz darbu un var par to nesaņemt atalgojumu?

A
atbild:
30. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Attiecības, tostarp norēķinu kārtību, starp praktikantu un prakses devēju nosaka noslēgtais līgums. Primāri būtu jāraugās, lai šāds līgums vispār būtu noslēgts.

Normatīvajos aktos nav noteikts obligāts pienākums prakses devējam prakses darbu apmaksāt, šāda darbība ir brīvprātīga.

Arī mācību prakse, kas ir profesionālās izglītības sastāvdaļa un ir pielīdzināma mācībām, var tikt apmaksāta no darba devēja līdzekļiem, ja par to ir noslēgts divpusējs līgums par savstarpējo norēķinu kārtību. To reglamentē MK noteikumu Nr. 785 “Mācību prakses organizācijas un izglītojamo apdrošināšanas kārtība” 9. punkts.