TĒMA: Nodokļi

Darījumi, kuros var nelietot kases aparātu, uzskaitīti noteikumos

J
jautā:
12. aprīlī, 2019
Jànis

Vai reģistrējoties kā pašnodarbinātai personai (frizierim), pārdodot matu kopšanas kosmētiku, ir nepieciešams kases aparāts, vai var iztikt ar VID reģistrētu kvīšu grāmatiņu? Plānotais pārdotās kosmētikas summārais lielums mēnesī neplānojas būt lielāks par vienu minimālo mēneša algu.

A
atbild:
23. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Kārtību, kādā nodokļu maksātāji reģistrē par darījumiem saņemto samaksu, izmantojot nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektroniskās ierīces un iekārtas – kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces un iekārtas, kā arī darījumus apliecinošo dokumentu veidus un rekvizītus, reglamentē Ministru kabineta noteikumi Nr. 96 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība”. Minētajos MK noteikumos noteikti gadījumi, kad nodokļu maksātāji, saņemot samaksu par darījumiem, nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanai kases aparātus var nelietot.

Ja tiek plānots pastāvīgajā darbības vietā pārdot preces, šādu darījumu veikšanai šajos noteikumos nav noteikts atbrīvojums no kases aparāta lietošanas.

Nodokļu maksātājam jautājumi savā individuālajā situācijā ir jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.