Lasīšanai: 1 minūte

Kā vecākiem nodrošināties, lai bērnam dāvātais dzīvoklis netiktu pārdots

J
jautā:
10. februārī, 2019
Diāna

Labdien! Esmu iegādājusies dzīvokli (bez kredītsaistībām), kuru uzrakstīju uz savu nepilngadīgo meitu. Vai ir iespējams veikt kādas darbības, lai, sasniedzot pilngadību, meita bez manas atļaujas nevarētu šo dzīvokli pārdot? Paldies!

A
atbild:
27. martā, 2019
Latvijas notārs
Laila Lapiņa, zvērināta notāre

Lai attiecībā uz nepilngadīgai personai piederošu nekustamo īpašumu zemesgrāmatā ierakstītu apgrūtinājumu, Jums jāvēršas bāriņtiesā pēc meitas dzīvesvietas ar pamatotu iesniegumu. Tajā lūgsiet dot atļauju apgrūtināt nekustamo īpašumu, ierakstot aizliegumu bez Jūsu rakstveida piekrišanas to, kā Jūsu gadījumā, atsavināt jeb pārdot, kā arī dāvināt un ieķīlāt.

Otra iespēja – pēc tam, kad meita būs kļuvusi pilngadīga, pie zvērināta notāra noslēgt ar viņu vienošanos un parakstīt nostiprinājuma lūgumu, kurā abas lūdzat nostiprināt iepriekš minētos aizliegumus zemesgrāmatā.