Cik bieži ģimenes ārsts var izmantot pārtraukumu

J
jautā:
08. februārī, 2019
Gunita

Ja ģimenes ārsta darba laiks ir 4 stundas dienā, cik bieži viņam ir atļauts ņemt pārtraukumu?

A
atbild:
26. februārī, 2019

Ministru kabineta noteikumi Nr. 555 Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība nosaka šādas prasības ģimenes ārstu praksēm:

  • pacientu pieņemšanas laiks – ne mazāk par 20 stundām nedēļā;
  • ģimenes ārsta pieņemšanas laiki gan rīta (laikā no plkst. 8.00 līdz 13.00), gan vakara (laikā no plkst. 13.00 līdz 19.00) stundās;
  • noteikts pieņemšanas laiks pacientiem bez iepriekšēja pieraksta (akūtiem pacientiem) katru dienu – ne mazāk par stundu;
  • noteikts pieņemšanas laiks pacientiem ar iepriekšēju pierakstu;
  • primārās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana piecu darb­dienu laikā.

Savukārt katras konkrētās ģimenes ārsta prakses pacientu pieņemšanas laiks ir noteikts līgumā, kuru prakse noslēdz ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Iedzīvotāji šo informāciju var noskaidrot:

Jānorāda, ka starp pacientu pieņemšanām ģimenes ārstam var veidoties pārtraukumi, piemēram, ja pieraksts nav aizpildīts vai kāds pacients nav ieradies uz plānoto vizīti. Normatīvo aktu regulējumā nav noteikts konkrēts pārtraukumu laiks.

Ja iedzīvotājs uzskata, ka ģimenes ārsta pieejamība praksē nav nodrošināta, viņš var vērsties ar iesniegumu NVD, lai tiktu veikta pārbaude par pieejamību konkrētajā praksē.