Bērna invaliditātes termiņa pagarinājums

J
jautā:
13. janvārī, 2019
Vita

Labdien! Manam bērnam invaliditāte pirmreizēji tika noteikta 1 gada un 2 mēnešu vecumā, tagad bērnam 12 gadi, visu šo laiku invaliditāti pagarināja bez pārtraukumiem, katru reizi termiņi invaliditātes pagarināšanai bija dažādi. 2018. gada februārī mums invaliditāti pagarināja uz 2 gadiem, tas ir, līdz 2020. gada februārim. Bērnam veselības stāvoklis pasliktinās, un klāt visām diagnozēm ir apstiprināta ģenētiska mutācija, tātad veselības stāvoklis nebūs labāks, jo tas nav ārstējams. Pēc jaunajiem likumiem tādiem bērniem, kuriem invaliditāti noteica bez pārtraukumiem un ir neatgriezeniski veselības traucējumi, invaliditāti nosaka līdz 18 gadiem. Vai mēs varam panākt, ka mums pagarina invaliditāti līdz 18 gadiem, pirms beidzas mūsu noteiktais termiņš? Kas mums tādā gadījumā jādara? Kādi dokumenti ir jāiesniedz? Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2019

Atbildot uz Jūsu jautājumu, informējam, ka Jums ir tiesības, negaidot 2020. gadu, lūgt pārskatīt Jūsu bērna invaliditātes termiņu. Lai to izdarītu, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā jāiesniedz iesniegums, kurā jānorāda lūgums noteikt invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, kā arī iesniegumam jāpievieno jauns ģimenes ārsta nosūtījums.