Kā ārkārtas situācijā sagādāt fotogrāfiju atkārtotai invaliditātes apliecības izsniegšanai

J
jautā:
08. janvārī, 2021
Inga Ūbele

Paldies par iepriekšējo atbildi, bet Harijs ir pieaudzis cilvēks, viņam ir II invaliditātes grupa, iesniegumu par apliecības atjaunošanu varētu nosūtīt pa pastu, bet kā rīkoties, ja šobrīd nav iespējams saņemt fotopakalpojumus?

A
atbild:
14. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls
Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija
Marika Mure, Dokumentu un arhīva pārvaldības nodaļas vadītājas vietniece

Ārkārtas situācijas laikā, pa pastu sūtot iesniegumu par atkārtotu invaliditātes apliecības izsniegšanu, tam var pievienot arī pašrocīgi fotografētu un izdrukātu fotogrāfiju vai kādu personīgā arhīva foto, kurā redzama personas seja.

Tāpat iesniegumu var sūtīt, izmantojot portāla latvija.lv e-pakalpojumu Nr. 155 “Iesniegums iestādei”, kura pielikumā iespējams pievienot arī JPG formāta fotogrāfiju vai pašrocīgi fotografētu cita formāta failu.

Ņemot vērā, ka iestādes rīcībā nav konkrētās personas fotogrāfijas, tai jāizmanto kāda no iepriekš norādītajām iespējām. Citos gadījumos ārkārtas situācijas laikā persona iesniegumā var izteikt lūgumu izmantot iepriekš iestādē iesniegto fotogrāfiju.