Medību tiesību piešķiršana

J
jautā:
03. janvārī, 2019
SILVA

Labdien! Mednieku biedrība vēlas noslēgt līgumu par medībām man piederošā īpašumā. Viss īpašums ir 27 ha. Vai tur jābūt norādītām konkrētām robežām hektāros, kur var šīs medības rīkot? Tā kā ar šādu piedāvājumu saskaros pirmoreiz, nav arī nekādas informācijas, kādam jābūt līgumam, lai “neiebrauktu auzās”. Vēlams būtu standarta līguma paraugs. Paldies, ceru, ka palīdzēsiet.

A
atbild:
22. janvārī, 2019

Medību tiesību piešķiršana mūsu valstī tiek reglamentēta ar Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumiem Nr. 421 “Medību noteikumi”. Saskaņā ar “Medību noteikumu” 13. pantu zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs medību tiesības var nodot citai personai, noslēdzot rakstveida līgumu par medību tiesību nodošanu zemes vienībā, kurai piešķirts kadastra apzīmējums, vai tās daļā, ja medību līgumā ir precīzi norādītas zemes vienības daļas robežas un tās kartogrāfiski atspoguļotas Latvijas 1992. gada ģeodēzisko koordinātu sistēmā. Medību tiesības vienlaikus var nodot tikai vienai personai. Medību līgumā iekļaujamā informācija norādīta “Medību noteikumu” 14. pantā. Savukārt saskaņā ar “Medību noteikumu” 15. pantu medību tiesību lietotājs medību tiesības var izmantot pēc līguma iesniegšanas Valsts meža dienestā un reģistrēšanas medību iecirkņa sastāvā, izņemot gadījumu, ja tiek medīti nelimitētie medījamie dzīvnieki.

Attiecībā uz standartizētā līguma parauga pieejamību Jūs varat vērsties Latvijas Mednieku savienībā