Lasīšanai: 1 minūte

Lauksaimniecības zemes noma no pašvaldības

J
jautā:
17. decembrī, 2018
Lauris

Gribu nomāt lauksaimniecības zemi, kura ir pašvaldības īpašumā. Cik jāmaksā, un kādi pienākumi ir man nomājot?

A
atbild:
02. janvārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 77. panta pirmo daļu pašvaldība pārvalda, lieto savu īpašumu un rīkojas ar to likumā noteiktajā kārtībā. Īpašuma iznomāšanas gadījumā atbilstoši minētā likuma 14. panta pirmās daļas 14.(a) apakšpunktam pašvaldības domei ir ekskluzīva kompetence noteikt nomas maksu. Tādēļ katrā konkrētajā gadījumā nomas maksas apmērs noskaidrojams attiecīgajā pašvaldībā. Zemesgabala iznomāšanas vispārējos noteikumus un atsevišķus nomas līgumā ietveramos tipveida nosacījumus reglamentē Ministru kabineta 2018. gada 19. jūnija noteikumi Nr. 350 “Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi”, kā arī Ministru kabineta 2017. gada 12. decembra noteikumi Nr. 741 “Noteikumi par lauksaimniecības zemes nomu ar izpirkuma tiesībām”.