Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas pabalstu maksā līdz bērna 1,5 gadu vecumam

J
jautā:
12. decembrī, 2018
linda

Ja es strādāju, tad maksā tos 171 eiro, ja manam bērnam ir 9 mēneši?

A
atbild:
17. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro mēnesī – līdz bērna pusotra gada vecumam ir tiesības saņemt gan tiem vecākiem, kuri nav sociāli apdrošinātās personas (nav darba ņēmēji vai pašnodarbinātie), gan tiem, kuri ir sociāli apdrošinātās personas. Tātad, ja strādājat, bērna kopšanas pabalstu turpināsiet saņemt.

Ja ir tiesības uz vecāku pabalstu, tad to, ja strādā, maksā 30% apmērā.

Informāciju par pabalstiem vecākiem varat izlasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.