Lasīšanai: 1 minūte

Apdrošināšanas stāžs nestrādājošam invalīdam

J
jautā:
12. augustā, 2018
Aija

Sakiet, lūdzu, vai otro grupu arī ieskaita stāžā?

A
atbild:
17. augustā, 2018
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Daina Medine, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Par nestrādājošiem invalīdiem neatkarīgi no piešķirtās invaliditātes grupas iemaksas pensiju apdrošināšanai tiek veiktas no valsts budžeta.

Piešķirot vecuma pensiju, periods, kad persona saņēma invaliditātes pensiju un nestrādāja, tiek ieskaitīts apdrošināšanas stāžā.