Sodi par pārkāpumiem juridiskām personām – lielāki

J
jautā:
08. augustā, 2018
Ingus

Labvakar! Kāds ir sods juridiskai personai, ja viņa uztic savu transportlīdzekli, zinot, ka vadītājam nav transportlīdzekļa apliecības?

A
atbild:
21. augustā, 2018
Una Medne
juriste

Lai izpildītos sodīšanas nosacījums, no sākuma ir jāpieķer pārkāpuma izdarīšanā. Situācijas var būt dažādas, un arī sekas būs dažādas, līdz ar to, nezinot, vai un kāda situācija ir bijusi, nav iespējams sniegt konkrētu atbildi.

Pamatinformācija, kas nepieciešama, lai analizētu Jūsu jautājumu, ir:

  • uz kāda tiesiska pamata personai, kurai nav autovadītāja apliecības, tika nodota automašīna (piemēram, uz līguma, vienošanās vai uz goda vārda pamata);
  • kāda saistība šai personai ir ar konkrēto uzņēmumu (piemēram, tā ir darbinieks vai īpašnieka, vadītāja ģimenes loceklis utt.);
  • vai Ceļu policija automašīnas vadīšanas laikā apturēja automašīnu ar šo personu bez vadīšanas dokumentiem;
  • vai ar automašīnu tika izbraukts no valsts;
  • vai automašīna satiksmes negadījumā iekļuva savas vai cita vainas ceļu;
  • vai bija cietušie, bojāgājušie, u. c. informācija.

Jānorāda, ka normatīvie akti par pārkāpumiem juridiskai personai paredz lielāku sodu nekā fiziskai personai. Uzraugošo institūciju viedoklis ir tāds, ka juridiskai personai jābūt daudz zinošākai nekā fiziskai personai. Veicot kādu darbību, kas ir aizliegta, ir jārēķinās, ka sekas un atbildība par pārkāpumu būs lielāka.