Jāsniedz prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņas pārtraukšanu

J
jautā:
03. augustā, 2018
Armands

Bērnam 13 gadi, māte vismaz 11 gadus dzīvo Itālijā. Bērns gandrīz visu laiku ir dzīvojis pie mātes vecākiem. Ir un tiek pildīts tiesas spriedums par uzturlīdzekļu samaksu. Šobrīd bērns ir izvēlējies dzīvot pie tēva, ir pārcēlies, deklarēts, iesniegts iesniegums jaunajā skolā. Vai ir iespējams pārtraukt uzturlīdzekļu maksājumus? Kā noformēt šo situāciju juridiski?

A
atbild:
08. augustā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Tiesas spriedums arvien ir spēkā un izpildāms, tāpēc, lai neveidotos uzturlīdzekļu parāds, Jums šajā situācijā ir nekavējoties jāsniedz prasība tiesā par uzturlīdzekļu piedziņas pārtraukšanu, jo bērns vairs neatrodas piedzinējas aprūpē.

Civilprocesa likuma 203. panta ceturtā daļa paredz – ja pēc tam, kad likumīgā spēkā stājies spriedums, ar kuru no atbildētāja piespriesti periodiski maksājumi, mainās apstākļi, kas ietekmē maksājumu apmēra vai ilguma noteikšanu, katra puse ir tiesīga, iesniedzot jaunu prasību, prasīt maksājumu apmēra vai termiņa grozīšanu.

Šādu prasību ir iespējams apvienot ar uzturlīdzekļu piedziņas prasību no bērna mātes.