Lasīšanai: 1 minūte

Kad tiesu izpildītājs var iekļūt parādnieka dzīvesvietā

J
jautā:
14. jūlijā, 2018
Didzis

Vai tiesu izpildītājs ir tiesīgs iekļūt parādnieka deklarētajā dzīvesvietā viņa prombūtnes laikā? Piemēram, parādnieks ir ārzemēs vai komandējumā.

A
atbild:
13. augustā, 2018

Jautājums ir pārāk vispārīgs, lai uz to sniegtu konkrētu atbildi. Zvērinātam tiesu izpildītājam saskaņā ar Civilprocesa likumu un Tiesu izpildītāju likumu ir tiesības iekļūt telpās (arī piespiedu kārtā), bet kārtība, kādā tas atļauts un darāms, atkarīga no izpildāmā nolēmuma un konkrētās izpildu lietas apstākļiem. Piemēram, pie ievešanas valdījumā vai izlikšanas no telpām, ja otrajā reizē, kad nozīmēta ievešana valdījumā vai izlikšana, parādnieks nav ieradies vai nav paziņojis par neierašanās iemesliem, telpas tiek atvērtas piespiedu kārtā, klātesot policijas pārstāvim un diviem lieciniekiem.