Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, kamēr ir bezdarbnieka statuss

J
jautā:
21. jūnijā, 2018
Madara

Vēlos uzzināt, kā notiek bezdarbnieku pabalsta izmaksa, ja atkal stājos darba attiecībās neilgi pēc tā saņemšanas. Respektīvi – ja bezdarbnieka statuss un pabalsts tiek piešķirts no 19. jūnija (abpusēja vienošanās) un stājos atkal darba attiecībās, sākot ar augusta sākumu, vai es saņemšu neizmaksāto pabalstu par jūliju?

A
atbild:
26. jūnijā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. pants nosaka tiesības uz bezdarbnieka statusu personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”).

Ja bezdarbnieka pabalsts piešķirts, to izmaksās par visu periodu, kurā būs bezdarbnieka statuss, proti, līdz darba ņēmēja statusa iegūšanas dienai.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 866  15. punkts nosaka: bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi.