Kā no pašvaldības izpirkt zemi zem garāžas

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
Sergejs

Labdien! Man pieder garāža, ir zemesgrāmata. Taču zemi zem tās es nomāju no pašvaldības. Kā es varu izpirkt zemi? Vai vispār ir tāda iespēja – izpirkt zemes gabalu zem garāžas?

A
atbild:
14. jūnijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Pašvaldībai piederošu īpašumu (kas nav dzīvojamās ēkas, bet ir nekustamais īpašums vai nekustamā īpašuma domājamā daļa, kapitālsabiedrība, kapitāla daļa vai cita manta, kas ir valsts vai pašvaldības īpašumā) privatizācija notiek saskaņā ar likumu “Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju”. Saskaņā ar iepriekš minētā likuma 31. panta noteikumiem jūs varat ierosināt pašvaldības īpašuma objekta privatizāciju. Ierosinājumi par pašvaldības īpašuma objektu privatizāciju iesniedzami attiecīgajai pašvaldībai. Pašvaldība attiecīgi pieņem lēmumu par objekta privatizāciju un nosaka privatizācijas pamatprincipus. Saskaņā ar iepriekš minētā likuma 35., 42. panta noteikumiem privatizējamā objekta nomnieks var realizēt pirmpirkuma tiesības.