Pareizo risinājumu ieteiks skursteņslauķis

J
jautā:
26. septembrī, 2012
Dzintra Persidska

Labdien! Ko darīt un kur griezties, ja pie mūsu mājas skursteņu kājām (pēdām) netiek skursteņslaucītājs? Šīs pēdas atrodas veikala telpās, pēc remonta veikala īpašnieks ir tās ,,noslēpis,, aiz sienas plāksnēm. Veikala telpas ir nopirktas privātīpašumā no Rīgas pašvaldības. Sanāk tā: skursteņslaucītājs noslauka sodrējus lejā, bet nav iespējams tos izņemt, rodas ugunsbīstama situācija un, sākot no otrā stāva, krāsnis vairs nevar iekurināt, iespējams sodrēju daudzuma dēļ! Kur vērsties šādā situācijā? Namu apsaimniekotājs neko nedara, lai šo situāciju atrisinātu.

A
atbild:
01. oktobrī, 2012
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Paulis Tretjakovs, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks

Cik noprotams no Jūsu jautājuma, dūmkanāls paredzēts otrā stāva dzīvoklim.
Tīrīt dūmkanālā sabirušos sodrējus, iespējams, var no minētā dzīvokļa un kanāla daļu uz pirmo stāvu aizmūrēt.

Vienlaikus informēju, ka  šis ir viens no teorētiski iespējamiem risinājumiem, konkrētu risinājumu jāmeklē uz vietas, izvērtējot visus iespējamos aspektus, konsultējoties ar apkures speciālistu, skursteņslauķi.