Valsts darba inspekcijas darbu pārrauga Labklājības ministrija

J
jautā:
05. maijā, 2018
Gita

Sakiet, lūdzu, kura valsts iestāde kontrole Valsts darba inspekcijas darbu? Kur man būtu jāvēršas, ja šīs iestādes darbinieki nepilda savus pienākumus?

A
atbild:
11. maijā, 2018

Valsts darba inspekcija ir Labklājības ministrijas pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 7. panta piekto daļu pārraudzība nozīmē augstākas iestādes vai amatpersonas tiesības pārbaudīt zemākas iestādes vai amatpersonas lēmuma tiesiskumu un atcelt prettiesisku lēmumu, kā arī prettiesiskas bezdarbības gadījumā dot rīkojumu pieņemt lēmumu.

Ja, Jūsuprāt, iestādes darbinieki neveic savas funkcijas vai nepilda pienākumus, visupirms būtu jāvēršas pie iestādes vadītāja, šajā gadījumā pie Valsts darba inspekcijas direktora. Lai nepieciešamības gadījumā Jūsu rīcībā būtu pierādījumi par amatpersonu darbību vai bezdarbību, tad vēlams saņemt arī rakstveida atbildi uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem. Saskaņā ar Iesniegumu likumu iestādei jāatbild uz Jūsu sūdzību ne vēlāk ka viena mēneša laikā.

Ar sūdzību par Valsts darba inspekcijas darbu Jūs varat vērsties arī pie labklājības ministra.